Hizmetlerimiz

Gofre (Emboss) Baskı Kumaş

Değişik 3 boyutlu desenler veya istenen farklı türde efekt vermek için uygulanan baskı tekniğidir. Genellikle kadın ve çocuk yazlık giysilerinde tercih edilir. Erkekli dişili metal kalıp kullanılarak kabartmanın şekli belirlenir. Ürüne uygun ısı derecesi kullanılarak emboss kabartma yapılır. Dolgu malzemesi olarak silikon kullanılır. Değişik 3 boyutlu desenler veya istenen farklı türde gofre efektini vermek için uygulanan baskı tekniğidir.

Gofre: Polyester ağırlıklı kumaşa istenen gofre efektini verebilmek için kullanılır. Metal kalıpları ısıtarak değişik şekiller vermek mümkündür. Kalıcı şekil vermede gofre makinesindeki amaç kumaşı katlamak değil, bazı motifleri kumaşa basmaktır. Gofraj silindiri, basınç ve sıcaklığı kumaşa iletilebilen üç boyutlu tasarlanmış bir silindire sahiptir. Sert silindir üzerine işlenen gravür derinliğine göre derin baskı ve düz baskı etkileri elde edilmektedir.

Kullanım Alanları

Kullanılan Kumaş ve Materyaller: Gabardin,kot, polyester,dalgıç,3 iplik şardonlu,deri,

Dikim aşamasından sonra gofre işlemi teknik olarak uygulanamamaktadır. Bu nedenle dikimden önce getirilmelidir.

Altında kullanılan silikon malzeme sayesinde yıkamaya karşı dayanıklıdır. Yıkama talimatına uygun yıkandığında bir bozulma meydana gelmez.